Hakkımızda

Arnavutköy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi UZEM

Arnavutköy Uzman Eğitimciler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, uzman ve deneyimli kadrosuyla Arnavutköy Taşoluk ‘ta 2016 yılında kurulmuştur.350 kayıtlı öğrencisiyle Arnavutköy bölgesinin en büyük ve en donanımlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezidir. Kurumumuz Millî Eğitim Bakanlığına bağlıdır ve bakanlık tarafından ruhsatlandırılmıştır.

Arnavutköy Uzman Eğitimciler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde verilen tüm eğitimler, terapiler ve fizik tedavi hizmetleri ücretsizdir. Tüm terapilerimiz ve eğitimlerimiz konusunda uzman ve deneyimli personelimiz tarafından verilmektedir.

Kurumumuzun tüm Arnavutköy ve Hadımköy bölgesine ücretsiz servisimiz bulunmaktadır. Servislerimizde hostes ve araç içi kamera bulunmaktadır.

Kurumumuzda özel eğitim sürecinde ve öncesinde ÇÖZGER raporu ve RAM raporu konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Kurumumuz 450 m2 alan üzerinde son deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiş olup toplam 750 m2 kapalı alan ile 4 kattan oluşmaktadır.

Arnavutköy uzman Eğitimciler bünyesinde bulundurduğu 9 adet bireysel eğitim odası, grup eğitim odası, fizik tedavi ünitesi, oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi, aile danışmanlığı birimi, duyu bütünleme odası, veli bekleme salonu ve açık oyun alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe yeşillikler içinde bahçeleri ve oyun parkı ile özgün olarak projelenmiş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezidir.

Tüm eğitim üniteleri, standartlar üstü geniş kullanım ve yaşam koşullarına uygun olarak çocukların rahat hareket edebileceği, ferah sınıflar ve özel eğitime uygun renklerde tasarlanmıştır. Yapı malzemelerinde tamamen anti alerjik boya ve döşeme ürünleri kullanılmıştır.

Binanın her katında uluslararası standartlarda tam donanımlı hijyen dispanserli tuvaletler ve engelli aksesuarları yer almaktadır. Temizlik konusunda da azami derece hijyen kurallarına uyulmaktadır.

Uzman Eğitimciler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, tam donanımlı yangın teçhizatıyla birlikte planlanmıştır. Bina içi güvenlik 7/24 kamera sistemiyle korunmaktadır. Bina dışı güvenlik site yönetimi bekçileri ve kamera sistemiyle 7/24 korunmaktadır. 

Ayrıca veliler çocuklarının eğitimlerini, bekleme salonundan veya evden kamera sistemiyle izleyebilme imkanına sahiptir. Çağın gerektirdiği son teknoloji ve ekipmanları ile farklı gelişen çocuklarımızın eğitiminde fark yaratacak fizik tedavi odası uzay terapi odası, duyu bütünleme odası, grup eğitim odaları, dil konuşma güçlüğü eğitim odası ile en iyi kalitede hizmeti sizlere sunuyoruz.

Kurumumuz bünyesinde, alanında uzman eğitim kadromuzun düzenlediği tüm öğrencilerimizin ailelerine ve eğitimcilere açık, tüm yetersizlik gruplarıyla ilgili bilgilendirme seminerleri verilmektedir. Seminerlere katılım ücretsizdir.