Hadımköy

Hadımköy

Yazı İçeriği

Hadımköy bölgesine özel eğitim, rehabilitasyon merkezi, RAM, fizik tedavi, Çözger raporu, duyu bütünleme, otizm, fizyoterapi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, down sendromu, dil ve konuşma terapisi alanlarında Arnavutköy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak profesyonel ve tecrübeli çalışanlarımız ile kaliteli hizmetler vermekteyiz. Tüm ayrıcalıklı hizmetlerimizi aynı zamanda Arnavutköy bölgesinde de sürdürmekteyiz.

Hadımköy Fizik Tedavi

Fizik tedavi, kas ve iskelet sisteminde meydana gelen hasarlar, ağrılar ve kısıtlamaların değerlendirilmesi ve tedavisini kapsar. Fizik tedavi doktoru tarafından belirlenen tedavide çeşitli egzersizler, teknolojik ve manuel yöntemlerden yararlanılır. Hadımköy fizik tedavi desteği almak isteyen hastalar, en iyi fizik tedavi merkezleri arasında yer alan merkezimize gelebilirler.

Hadımköy Otizm

Hadımköy Otizm, sosyalleşme, sözlü ve sözsüz iletişim ve çevre ile uyumlu olma gibi birçok farklı alanda güçlüklere yol açabilen bir nörogelişimsel farklılıktır. Otizm tedavisine erken yaşta başlanması kişinin hem günlük hayatında hem de akademik hayatında ciddi olumlu farklar yaratmaktadır. Merkezimiz, Hadımköy otizm testi yaptırmak isteyen ailelere hizmet verdiği gibi özel eğitim ve terapi imkanları da sunmaktadır.

Hadımköy Çözger

Çözger raporu, kişinin özel gereksinimleri olduğunu resmi olarak gösteren bir belgedir. Sosyal destek, vergi muafiyetleri gibi çözger raporu haklarından yararlanmak isteyen hastalar ve aileleri sıkça çözger raporu nasıl çıkartılır diye sormaktadır. Hadımköy çözger raporu alabilmek için farklı tıp alanlarında uzmanlaşmış doktorlar tarafından muayeneden geçmek gerekir.

Hadımköy Down Sendromu

Down sendromu, anne karnından itibaren Down sendromu testi sayesinde tespit edilebilen bir genetik farklılıktır. İnsanlarda 46 adet kromozom olması beklenirken, Down sendromu kromozom sayısı 47’dir. Bu farklılık, çeşitli fiziksel ve zihinsel farklılıklara da sebep olmaktadır. Hadımköy Down sendromu hizmetleri açısından avantajlıdır. Bu bölgedeki aileler, merkezimize kolayca erişim sağlayarak gerekli eğitim ve tedavi imkanlarından yararlanabilir.

Hadımköy Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), genellikle çocuklukta tanısı konulan fakat yetişkinlikte de etkisini sürdüren bir gelişimsel farklılıktır. DEHB olan çocuklar odaklanma, sabit durma, komutları uygulama gibi şeyleri yerine getirmekte zorlanabilmektedir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan öğrencilerin eğitimi kişiye özel olarak planlanmalı ve yakından takip edilmelidir. Hadımköy dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu alanında en yetkin uzmanlar ile hizmet verdiğimiz bölgeler arasındadır.

Hadımköy Disleksi

Disleksi, okuma, yazma ve konuşma gibi dil ile alakalı becerileri etkileyen özel öğrenme güçlükleri arasında yer almaktadır. Disleksi belirtileri gösteren çocuklar, disleksi egzersizleri ve etkinlikleri sayesinde akranları ile benzer bir gelişim gösterebilir ve okul hayatında yaşadığı zorluklarla baş edebilir. Hadımköy disleksi eğitimi veren merkezimiz disleksik çocukların ihtiyaçlarına özel olarak düzenlenmiştir.

Hadımköy Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Hadımköy fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü, doğuştan gelen ya da sonradan ortaya çıkan fiziksel engeller ve rahatsızlıkların tedavisi ile ilgilenir. Fizyoterapi egzersizleri, aletleri ve uygulamaları, hastaların semptomlarını hafifletebilmekte ve aynı zamanda gelecekte yaşanabilecek problemlere karşı da önleyici olmaktadır. Hadımköy fizyoterapi ve rehabilitasyon tedavisini evde almak isteyen hastalar bizimle iletişime geçerek gerekli ayarlamaları yapabilirler.

Hadımköy Dil ve Konuşma Terapisi

Merkezimiz, Hadımköy dil ve konuşma terapisi hizmetlerini, tecrübeli ve bilimsel gelişmeleri takip ederek kendini geliştiren dil ve konuşma terapisti kadrosu ile sürdürmektedir. Terapi, dil ve konuşma bozukluğu nedeni ile günlük hayatı olumsuz etkilenen kişilerin dil becerilerinin geliştirilmesi ve dolayısıyla sosyal alanlarda, işte ve akademik hayatta da olumlu sonuçlar alınmasını sağlar.

Hadımköy Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM)

Hadımköy rehberlik araştırma merkezi (RAM) olarak da hizmet veren merkezimiz, özel eğitim gereksinimi olan çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için tüm donanımlara ve uzmanlara sahiptir. Genel olarak, rehberlik araştırma merkezleri, akranları ile fiziksel, zihinsel ya da gelişimsel farklılıkları olan çocukların değerlendirilmesi ve eğitimi için Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösterir.

Hadımköy Duyu Bütünleme

Duyu bütünleme, insanların pek çoğunun otomatik olarak gerçekleştirdiği bir eylemdir. Bu eylem, çevremizdeki duyusal uyaranları algılayıp, duruma uygun tepki vermemizi sağlamaktadır. Duyu bütünleme bozukluğu olan kişiler ise bu eylemi gerçekleştirmekte güçlük çeker. Bu nedenle, duyu bütünleme eğitimi ve terapisi alarak tepki verme becerilerini geliştirebilirler. Hadımköy duyu bütünleme odası, aktiviteleri ve materyalleri arıyorsanız merkezimize gelerek destek alabilirsiniz.

Hadımköy Rehabilitasyon Merkezi

Rehabilitasyon merkezleri, birçok farklı alanda hizmet sunarak özel ihtiyaçları olan kişilere yardımcı olan kurumlardır. UZEM Hadımköy rehabilitasyon merkezi de engelli bakımı, fizik tedavi, özel eğitim ve rehabilitasyon gibi alanlarda profesyonel hizmet vermektedir. Merkezimiz, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri yönetmeliğine uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Hadımköy Özel Eğitim

Özel eğitim, sosyal, gelişimsel, zihinsel, fiziksel ya da duygusal olarak akranlarından farklılık gösteren ve bu farklılıklar nedeniyle bazı özel ihtiyaçlara sahip olan çocuklar için özel olarak hazırlanan eğitim programıdır. Hadımköy özel eğitim ve rehabilitasyon, alanda uzman olan eğitimciler tarafından hazırlanan özel eğitim etkinlikleri ile gerçekleştirilir.