Arnavutköy Özel Eğitim

Arnavutköy Özel Eğitim

Yazı İçeriği

Arnavutköy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Arnavutköy bölgesine özel eğitim, rehabilitasyon merkezi, RAM, fizik tedavi, çözger raporu, duyu bütünleme, otizm, fizyoterapi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, Down sendromu ve dil ve konuşma terapisi alanlarında hizmet vermektedir.

Kadromuz, alanında uzmanlaşmış ve farklı hasta gruplarıyla çalışarak tecrübe edinmiş uzmanlardan oluşmakta ve günümüzün en gelişmiş yöntemlerini yakından takip ederek uygulamaktadır.

Arnavutköy Özel Eğitim Nedir?

Özel eğitim, özel ihtiyaçları olan öğrencilerin bireysel eğitim ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, yeteneklerini tam olarak geliştirmeyi, bağımsızlıklarını ve toplumsal katılımlarını hedefleyen eğitimdir.

Özel eğitim, gerekli ekipmanlarla donatılmış odalarda, özel sınıflarda ve özel eğitim konusunda uzmanlaşmış eğitimciler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Her çocuğun ihtiyaçları ve becerileri farklı olduğu için ihtiyaç duyulan eğitimin içeriği de kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu nedenle, özel eğitim programı her çocuk için ayrı değerlendirme yapıldıktan sonra oluşturulmakta ve süreç içinde her çocuğun ilerleyişi dikkatlice takip edilmektedir.

Arnavutköy Özel Eğitim Öğretmenliği

Özel eğitim öğretmenleri, gelişimsel, fiziksel ve davranışsal / duygusal ihtiyaçları olan öğrencilere yardımcı olan şefkatli ve yüksek eğitimli profesyonellerdir. Bu ihtiyaçlar, öğrencilerin diğer alanlarda normal olarak işlev görmelerine izin verirken akademik zorluklar yaratan hafif veya orta derecede öğrenme güçlüğünü de içermektedir.

Ağır engelli öğrenciler daha bağımlı olabilmektedir ve yardım almadan iletişim kurma veya fiziksel olarak işlev görme konusunda çok az beceriye sahip olabilirler. Bu öğrencilerden bazıları için, yaşam becerilerini öğrenmek akademik içeriği öğrenmekten daha büyük bir ihtiyaç haline gelir.

Üniversitelerin özel eğitim öğretmenliği bölümünden mezun uzmanlar, öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına göre hem akademik hem de yaşam becerilerini destekleyebilecek bilgi birikimine sahip olurlar.

Arnavutköy Özel Eğitim Etkinlikleri

Özel eğitim etkinlikleri, çocukların odaklanma ve anlama becerilerini zorlamadan, eğlenceli ve aktif bir biçimde öğrenmenin gerçekleşmesini hedefler. Bu etkinlikler, akranlarıyla nasıl bağ kuracaklarını, talimatları takip etmeyi ve bir programa bağlı kalmayı öğretirken okul hayatında da ihtiyaç duyabilecekleri becerileri edinmelerini sağlar.

Özel ihtiyaçları olan çocuklar için, onları meşgul etmek, odaklanmak ve aktif olarak öğrenmek için özellikle iyi çalışan bazı etkinlikler vardır. Bunlardan bazıları, kukla yapma yarışı, ritim etkinliği, beştaş oyunu gibi oyunlardır.