Fizyoterapi Aletleri

Fizyoterapi Aletleri

Yazı İçeriği

Fizyoterapi aletleri, hastanın hareket fonksiyonlarının geri kazandırılmasında tedavi süresini olumlu etkileyen aletlerdir.

Doğumdan gelen, kaza sonucu travmalara ya da hastalıklara bağlı olarak kas-iskelet sisteminde fonksiyonel kayıplar meydana gelebilmektedir. Bu kayıplar hastanın hareket özgürlüğünü kısıtlayabilir düzeyde olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilaç ve ameliyat yöntemlerinin yanı sıra fizik tedavi yani fizyoterapi yöntemleri de son derece etkili tedavi yöntemleri olmaktadır.

Hastaya özel planlanan fizyoterapi yöntemleri, manuel yöntemler ve egzersizler eşliğinde gerçekleştirilir. Ayrıca kullanılan fizyoterapi aletleri de bu süreçte tedavi sürecini desteklemektedir.

Fizyoterapi Aletleri: Fizyoterapi Cihazları

Fizyoterapi cihazları, fizyoterapi ve rehabilitasyon sürecinde uzmanların en çok kullandığı cihazlardır. Kombine elektroterapi ve ultrasound cihazları, HiTop elektroterapi cihazları, vakum ve lazer cihazları tedavi sürecinde hastanın ihtiyaçlarına göre sıklıkla kullanılan cihazlardır.

Fizyoterapi Aletleri: Fizyoterapi El Aletleri

Fizyoterapi el aletleri, genellikle küçük boyutlu ve hastanın şikayeti olduğu bölgeye uygulama yapılmasını sağlayan aletlerdir. Özellikle masaj aleti ve tens cihazı fizyoterapi tedavi sürecinde en çok kullanılan el aletleridir.

Fizyoterapi Aletleri: Fizyoterapi Ayak Masaj Aleti

Fizyoterapi ayak masaj aleti; ayaklarda meydana gelen hissizlik, ağrı ve fonksiyon kaybı gibi durumlarda ayak bölgesinde uzmanlar tarafından kullanılan alettir. Bu aletten beklenen sonuç ve etkiyi alabilmek için uzmanlar tarafından doğru tekniklerle kullanılması gereklidir. Bu alanda özellikle tens ayak masaj aleti etkin bir şekilde tedavi sürecinde kullanılır.

Fizyoterapi Aletleri: Fizyoterapi Malzemeleri

Fizyoterapi malzemeleri, tedavi sürecinde kullanılan destekleyici malzemelerdir. Masaj bandı, tedavi sırasında kullanılan araç gereçler ya da fizyoterapi odasının tam teşekküllü olabilmesi için gerek duyulan tüm malzemeler bu gruba girmektedir.

Fizyoterapi aletleri ile muayene ve tedavi yapan birçok özel ve devlet fizik tedavi merkezi vardır. Özellikle İstanbul’un nüfus yoğunluğunun fazla olması fizyoterapi merkezlerinin de sayıca fazla olmasına ortam hazırlamıştır. Fizik tedavi alanında kullanılan tüm aletler, cihazlar ve malzemeler tedavi için olmazsa olmaz araç-gereçler olduğundan fizyoterapi merkezi tercihinde de bu ekipmanların eksiksiz bir şekilde tedavi hizmetinin alınacağı merkezde olması önemli bir belirleyici olmalıdır.

İstanbul genelinde etkili fizyoterapi sağlık hizmetleri almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi ve hizmet alabilirsiniz.