Fizik Tedavi Merkezleri

Fizik Tedavi Merkezleri

Yazı İçeriği

Fizik tedavi merkezleri iskelet sisteminde meydana gelen rahatsızlıkları ve fonksiyon kayıplarını gidermek için uygulanan bir tedavidir. Tedavinin amacı çeşitli araçlarla ve doğal olarak yapılan masajlar yardımı ile kişinin kaybetmiş olduğu fonksiyonların yeniden kazanılmasını sağlar.

Fizik tedavi merkezleri çoğu hastalık için ve hastalığın tedavisi sonrasında uygulanmaktadır. Aslında insan hayatı için çok gerekli olan egzersizlerin tedavi olarak uygulandığı merkezlerdir. Hadımköy fizik tedavi merkezlerinde yer alan personel ve bölümlerle hastalıkların tedavi edilmesi sağlanır.

Sgk Anlaşmalı Fizik Tedavi Merkezleri

Arnavutköy ve diğer bölgelerde fizik tedaviye ihtiyaç duyan kişilerin merak ettiği tedavi olacağı merkezin SGK anlaşması olup olmadığıdır. Günümüzde birçok hastanenin SGK anlaşması olup, kişilere indirimli ya da ücretsiz hizmet vermektedir.

Devlet hastanelerinin tümü SGK anlaşmalı olup, dileyen herkese ücretsiz olarak hizmet vermektedirler. Bu durum özel hastanelerde farklı olup, belli bir ücret karşılığı yapılmaktadır. SGK anlaşmalı olan özel hastanelerde ücretin belli bir bölümü alınıp, belli bir bölümü alınmadan hizmet verilir.

SGK anlaşması uzun süreli fizik tedavilerde çok önemli olmaktadır. Bu yüzden mutlaka SGK anlaşması olan hastaneler tercih edilmeli ve tedavi sonuna kadar ücret konusunda anlaşılmalıdır.

Özel Fizik Tedavi Merkezleri

Günümüzde Hadımköy fizik tedavi merkezleri devlet ve özel olmak üzere ayrılmıştır. Devlette yapılan tedaviler ücretsiz olduğu için büyük yoğunluk oluşmuştur. Bu durum kişileri özel hastanelere sevk etmiştir. Fakat özel hastanelerde fiyat konusunda makul bir hastane bulmak biraz zahmetli olmaktadır.

Arnavutköy özel fizik tedavi merkezlerinden hizmet almak için öncelikle konum yakınlığı ve fiyat konusunda cazip olan yerler tercih edilmelidir. Özellikle uzun seanslı tedavilerde konum yakınlığı ve fiyat durumu çok önemlidir. Uzak olan bir yere gidip gelmek tedavi gören kişi için çok zorlayıcı olacaktır. Aynı zamanda seans ücreti pahalı olan bir merkezden uzun süreli hizmet almak kişiye maddi zarar verecektir.

Yatılı Fizik Tedavi Merkezleri

Yatılı olarak verilen fizik tedavi hizmeti çoğu kurum tarafından sağlanmaktadır. Özellikle felç, Parkinson, MS, beyin tümörü ve omurilik rahatsızlıkları için yatılı olarak fizik tedavi uygulanmaktadır. Ayrıca tedaviler süreç içine yayılmış olup, hastanın tüm gelişimi kaydedilerek bir sonraki seans için farklı tedaviler uygulanır.

Tedavi öncesi hastanın tüm durumları değerlendirilir. Sonrasında uzman fizyoterapistler hasta için en uygun terapi programını hazırlar ve uygulamalar yapılır. Ayrıca son teknoloji ürünü olan robotik fizik tedavi araçları kişinin daha hızlı iyileşmesi için kullanılır.

Arnavutköy içinde yer alan yatılı fizik tedavi merkezlerinden kişi kendine en uygun olan merkezi seçerek hizmet alabilir. Bu merkezlerde hastanın tüm tedavilerini karşılayabilecek donanım mevcut olup, hastanın gönül rahatlığı ile tercih edebileceği kurumlardır.

En İyi Fizik Tedavi Merkezleri

En iyi fizik tedavi merkezleri günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte güzel uygulamalarla hizmet vermektedirler. Hasta için en iyi merkezler ona göre en uygun kriterlere sahip merkezlerdir. Bu açıdan kişiye göre konum yakınlığı, uygun fiyatların oluşu, ileri teknolojiye sahip araçların kullanılması merkez seçiminde düşünülecek kriterlerdir.

Hadımköy fizik tedavi merkezlerinde hasta için birçok bölüm bulunur. Hasta bu bölümlerden doktor teşhisi sonrası dilediğince faydalanabilir. Özellikle hastanın tercih etmesi gereken merkezlerde kullanılan tedavi araçları aşağıdaki gibidir:

 • Lazer tedaviler
 • Tranksiyon aletleri
 • Enterferans
 • Masaj tedavisi
 • Hidroterapi
 • Kinezyoterapi
 • Şok tedavisi
 • Elektrik akım tedavileri
 • Termoterapi
 • Soğuk tedaviler
 • Robotik yürüme araçları

Yukarıda yer alan tedavi ve araçlar Arnavutköy fizik tedavi merkezinde uygulanan tedavilerde sürekli hastanın durumuna göre tercih edilerek kullanılır.

En Yakın Fizik Tedavi Merkezi

Kişinin iskelet ve kas sisteminde meydana gelen fonksiyon kayıplarını gidermek için fizik tedavi merkezleri hizmet verir. Hadımköy de yer alan merkezde bu alanda başarılı hizmetler verilmektedir.

Fizik tedavi merkezi seçiminde en önemli kriterlerden bir tanesi konum yakınlığıdır. Kişiye uzak konumlar asla mecbur kalınmadığı sürece tercih edilmemelidir. Aksine en yakın fizik tedavi merkezi tercih edilerek hasta için tedavi daha da cazip hale getirilmelidir.

En yakın fizik tedavi merkezi seçimi uzayan tedavi seansları içinde fazladan uzak yol parasından tasarruf sağlar. Ayrıca tedaviye tek başına giden bireyler için yakın mesafenin tedavi için çok iyi olduğu hastalar tarafından dile getirilmiştir.