Evde Fizik Tedavi

Evde Fizik Tedavi

Yazı İçeriği

Evde fizik tedavi çeşitli yaralanmalar, inme ve hastalık gibi nedenlere bağlı olarak ev ortamında verilen hizmettir. Uygulanan fizik tedavi ile kaybedilen fonksiyonların geri kazandırılması sağlanır.

Evde fizik tedavi hizmetleri Arnavutköy ve Hadımköy bölgelerinde birçok araç yardımı ile yapılmaktadır. Özellikle yaşlı ve yatalak hastalar için uygulanan bu tedavide egzersizler planlı olarak zamana yayılarak hastanın durumuna göre yapılır.

Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi hizmeti birçok kurum ve merkezde yapılabildiği ev ortamında da yapılabilmektedir. Uzman fizyoterapistler ve birçok yararlı araçla evlerde fizik tedavi uygulanmaktadır. Ayrıca devlet destekli yerlerden alınabilen hizmetlerde ücret konusunda da bir tedirginlik yaşamadan bu hizmet alınabilmektedir.

Evde fizik tedavinin yanında rehabilitasyon hizmeti de ev ortamında hastalara verilmektedir. Özellikle hareket etmede güçlük çeken kişiler bu iki hizmet çok önemli olup, mutlaka düzenli olarak sürdürülmelidir.

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Evde fizik tedavi uygulaması öncelikle hastanın kapsamlı değerlendirilmesinden sonra planlanarak sürdürülür. Tedavide önemli olan tedavinin uygulanacağı kişinin tedaviye karşı vermiş olduğu cevaptır. Eğer tedaviden olumlu bir izlenim alınıyorsa daha tedavi yeniden düzenlenir ve hasta için en iyi egzersizler seçilerek tedaviye devam edilir.

Evde verilen bu hizmette kişinin normal yaşamına devam etmesi için kaybettiği tüm fonksiyonlar geri kazandırılmaya çalışılır. Süreç içinde bazı tetkikler yapılarak sürekli güncellenen tedavi süreci ile hastanın kısa sürede sağlığına kavuşması sağlanır.

Evde Fizik Tedavi Ücretleri

Evde verilen fizik tedavi hizmeti belli ücret karşılığında yapılır. Fakat SGK anlaşmalı kurumlarda bu tedavi ücretsiz ya da indirimli olarak yapılmaktadır.

Fizik tedavi ücreti için sabit bir fiyat olmayıp, hastalığın seyrine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun haricinde fiyatı etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında hastane seçimi, doktor farkı ve seans uzunluğu fiyatı belirlemektedir.

Evde fizik tedavi ücreti için doğru bir bilgiye ulaşmak için mutlaka doktor muayenesi olunması gerekir. Muayene sonrası belirlenen tedaviye ve seans sayısına göre fiyatlandırma yapılır.

Evde Fizik Tedavi

Eve fizik tedavi hizmeti herkesin alabileceği bir hizmet olup, başvuru sonrası kısa sürede alınabilmektedir. Bu tedavi evden dışarı çıkamayan kişilere yani yatalak ve ileri boyuttaki hasta olan kişiler için çoğunlukla uygulanmaktadır.

Ev ortamına belli araç ve gereçlerin taşınması ile başlayan fizik tedavide önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle hastanın tedavi öncesi çok yemek yememesi gerekir. Bunun yanında yapılan uygulamalar sonrası doktorun verdiği egzersiz talimatlarına uyulması gerekmektedir. Tedavi süresince doktorun vereceği her türlü tavsiyeye uyularak tedavi başarı ile sonuçlandırılır.

Evde Fizik Tedavi Hizmeti

Evde fizik tedavi hizmeti Arnavutköy bölgesi ve çevresinde başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Ayrıca Hadımköy ilçesi de başarılı fizik tedavi hizmeti veren kurumlar arasındadır.

Evde fizik tedavinin öncelikli amacı hastanın sıcak ve soğuk uygulamalar ile hastalığının vermiş olduğu hareketsizliğin ortadan kaldırılmasıdır. Bu aşamadan sonra bazı araçlar yardımı ile hastanın toplam 3 set olmak üzere bazı hareketleri yapması sağlanır. Tedavinin son aşamasında hastaya rehberlik hizmeti adı altında normal yaşamda spora ve sağlıklı beslenme ile ilgili konuşma yapılır.

Evde Kendi Kendine Fizik Tedavi

Evde fizik tedavinin illa özel doktorla yapılmasına ihtiyaç yoktur. Fakat bu yatalak ve yerinden kalkma gücü bulunmayan kişiler için geçerli değildir. Bu kişilerin mutlaka özel bir doktorla fizik tedavi olması gerekir.

Evde kendi kendine fizik tedavi kişinin kendisi tarafından yapılabilir. Öncelikle bir doktora başvurulması gerekir. Bu süreç sonrasında hastanın doktor tavsiyesi ile bazı hareketleri ev ortamında uygulaması ile tedaviye başlanılır. Tedavi sürecinde hastanın iyileşme durumu düzenli doktor muayenesi ile takip edilir. Gerekirse bazı araçlarla tedavinin sürdürülmesi istenebilir.

Evde Fizik Tedavi Aleti

Fizik tedavi çok önemli bir hizmet olup, hastanın özel bir doktor yardımı ile almış olduğu tedavidir. Tedavide iyileşmeyi hızlandıran araçlara yer verilir. Bu araçlar çoğunlukla kasların ısınmasını, açılmasını ve düzenli kan akışının sağlanması için uygulanır.

Fizik tedavi hizmetinde solunum terapisinde ya da fıtık tedavilerinde ayrı ayrı araçlar seçilerek tedaviye dahil edilir. Fakat araçlar yardımcı ekipmanlar olup, tedavinin temeli egzersizlerden oluşmaktadır. Ayrıca Arnavutköy ve Hadımköy bölgelerinde sürdürülen evde fizik tedavilerde birçok teknolojik araçtan yararlanılmakta olup, başarılı tedaviler verilmektedir.